Hálásan köszönjük a rendezvénysátrat!

Írta: Super User. Beküldve: Címoldali írások

 

Az Erdei Iskola Egyesület köszönettel fogadta az Expodom Kft. felajánlását, amely megkönnyíti a szabadtéri rendezvények szervezését. A gyorsan összecsukható pavilonnak köszönhetően a váratlan időjárási tényezők nem gátolják majd rendezvényeink lebonyolítását.

Hálásan köszönjük a rendezvénysátrat az Expodom Kft.-nek amellyel hozzájárult a EIE rendezvényeinek sikereihez!

ÖKO ADVENT 2019

Írta: Super User. Beküldve: Címoldali írások

erdisk01 MMM s K

 

MEGHÍVÓ

Szeretettel hívunk és várunk minden iskolás csoportot egy

ÖKO ADVENTI HÉTPRÓBÁRA
az Erdei Iskola Egyesület és
a Magyar Mezőgazdasági Könyvtár
szervezésében


Időpont:

2019. december 7. szombat 9 és 15 óra között

Helyszín:

MMgMK Mezőgazdasági Könyvtár

Budapest I. kerület Attila út 93.

A programon játékos feladatok, kézműves foglalkozások, kincskeresés és még sok izgalmas tevékenység várja a résztvevőket. A hét próbát teljesítő csoportok a tombola sátorban jutalmat is nyernek, míg a legtöbb diákkal megjelenő iskolák egy csoportja egy tavaszi Városligeti ökoprogramot, vagy egy barlangtúrát nyerhet.

Ezzel is ösztönözzük az iskolákat, hogy ezt a decemberi szombati munkanapot ezzel a projektnappal tegyék élménytelivé diákjaik számára.

A program ingyenes, de a torlódás és a helyszín korlátozott befogadóképessége miatt kérjük az iskolákat, hogy mielőbb regisztrálják osztályukat az alábbi elérhetőségeken, illetve vegyék fel a kapcsolatot a szervezőkkel az időpont egyeztetése miatt.

Regisztráció és további információ:

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefon: +36 1 4894920

Lehoczky János -díj 2019

Írta: Super User. Beküldve: Címoldali írások

 
Az Erdei Iskola Egyesület
meghirdeti a
Lehoczky János -díjat


Az Erdei Iskola Egyesület (EIE) az Erdei Iskola Program támogatásával 2005-ben megalapította a Lehoczky János-díjat. A díjat az erdei iskola mozgalom területén tevékenykedő, az erdei iskola mozgalom szereplői által elismert személy kapja, aki munkásságával sokat tett és tesz az ifjúság környezettudatosabb gondolkodásmódjának és magatartásának kialakulásáért, hozzájárul az erdei iskolázás hagyományainak megőrzéséhez, fejlődéséhez, népszerűsítéséhez, és tapasztalatát, tudását megosztja, átadja embertársainak, ezáltal biztosítva a folytonosságot.

A díj célja emléket állítani a fiatalon elhunyt, ám gazdag munkásságot maga után hagyó környezeti nevelőnek, pedagógusnak, és díjazni a Lehoczky János emlékéhez méltó munkásságot folytató erdei iskolázókat, környezeti nevelőket. A díjazott a díj által erkölcsi megbecsülésben részesül.

A díjra az a személy jelölhető a mellékelt jelelőlapon, aki etikailag feddhetetlen, szakmai munkáját az ifjúsági korosztály számára pozitív példát mutatva végzi, és eleget tesz az alábbi szempontok valamelyikének:

1.      Munkásságával sokat tesz az erdei iskola mozgalom kiterjesztéséért. Publikációkkal, előadásokkal, továbbképzésekkel segíti népszerűsítését, minőségi fejlesztését.

2.      Munkájával sokat tesz az ifjúság környezettudatosabb gondolkodásmódjának és magatartásának kialakulásáért, a fenntartható fejlődést népszerűsíti. Hozzájárul az erdei iskolázás hagyományainak megerősítéséhez.

A jelölések beérkezési határideje 2019. február 24. éjfél. A jelöléseket a mellékelt jelölőlapon lehet benyújtani az alábbi E-mail címekre: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. és a levelezési címre kamilla.rozsnyai @gmail.com. A beérkezett jelölésekről visszaigazolást küldünk.

Az Erdei Iskola Egyesület vezetősége
és a Lehoczky – díj kuratóriuma

Jelölési űrlap a Lehoczky János-díjhoz

TANULJUNK A RÉGIEKTŐL, TANULJUNK EGYMÁSTÓL 2018

Írta: Super User. Beküldve: Címoldali írások

erdisk01                                   agrrmin

 

TANULJUNK A RÉGIEKTŐL, TANULJUNK EGYMÁSTÓL

Felhívás óvodai és iskolai csoportoknak, baráti társaságoknak

Kedves Természetkedvelő Barátunk!

Környezetünk és életünk fenntarthatóvá, környezettudatosabbá, egészségesebbé tétele érdekében várunk benneteket egy évszakokon átívelő projektre.

Őszi forduló: Gyűjtsd össze az ősz kincseit!

A megadott négy feladatból válasszatok kettőt és küldjétek el
2018. november 20-ig a következő címekre:


Jamrik Márta: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Rozsnyai Kamilla: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

1.     Miért érzed jól magad a természetben?

Kiránduljatok és tartózkodjanak minél többet a természetben (erdők, vizek, vízpartok, mezők). Figyeljétek meg a természetes és a mesterséges életközösségeket (parkok, ligetek, kertek, szántóföldek) és írjátok le, hogy milyen örömöket nyújt a természet!

Beküldendő: Esszé, vers, fotóalbum, riport.

2.  Őszi díszek készítése

Készítsetek levelekből képet, termésekből, ágakból, a természetben talált növényi részekből díszeket (asztali, ajtó, fali dísz, koszorú, préselt levelekből kép stb.)

Beküldendő: Az elkészült alkotásokról fázisfotókból fotóalbum, vagy rövidfilm, melyeken a készítők is jelenjenek meg.

3.    Termések gyűjtése, szárítása, feldolgozása

Gyűjtsetek természetjárás során, lakóhelyetek környékén fogyasztható növényeket, növényi részeket! Készítsetek belőle különféle tartósítási eljárásokkal télen is fogyasztható termékeket! (szárítás, aszalás, lekvár főzés, teakészítés, gombaszárítás stb.)

Beküldendő: a gyűjtés, elkészítés folyamata közben készült fényképek, tartósítási eljárások leírása.

1.     Recept és szokásgyűjtemény készítése

Beszélgessetek el a nagyszüleitekkel, idősebb rokonokkal és ismerősökkel, szomszédokkal, hogy hogyan hasznosították a természet kincseit, hogyan éltek harmonikusan a környezetükkel régen. (Szokásgyűjtemény: erdőben makkoltatás, rőzsegyűjtés, liszt pótlása tölgymakkal, gesztenyepótlás bikmakkal, libák legeltetése, almozás avarral, használati eszköz készítés stb.; receptgyűjtemény: ehető gombák szedése, hasznosítása, gyógy- és fűszernövények gyűjtése, hasznosítása.)

Beküldendő:

Az alábbiakban felsorolunk néhány megoldási módot, amelyből választhattok, vagy másképp is megoldhatjátok:

ü  a gyűjtött receptek leírása szövegesen, illusztrálva rajzokkal vagy fotókkal;

ü  kiadvány összeállítása;

ü  az elkészült ételek fázisfotóiból fotóalbum készítése,

ü  rövidfilm készítése a gyűjtéstől a fogyasztásig;

ü  a szokások leírása, illetve rövidfilm a szokásokról stb.

A jutalmazásról az értesítést november 30-ig kiküldjük.

Tüntessétek fel a beküldött munkán az intézmény nevét, székhelyét, kapcsolattartó pedagógus nevét, elérhetőségét, e-mail címét, telefonját, a projektbe bevont tanulócsoportok megnevezését, az alkotók nevét, a bekapcsolódó kollégák adatait (név, szakterület)

Erdei Iskola Egyesület